PLENER CZYTELNICZY

PLENER CZYTELNICZY

Nadmorskie święto książek z Nagrodą Literacką GDYNIA 2019

 

Nagroda Literacka GDYNIA zaprasza do udziału w ósmym Nadmorskim Plenerze Czytelniczym, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. W programie spotkaniami z pisarzami, bogata oferta książek przygotowana przez wydawnictw oraz liczne atrakcje dla najmłodszych, koncerty i pokazy filmowe. Tradycyjnie podczas Pleneru skorzystać będzie można z oferty kawiarni Nagrody Literackiej GDYNIA.

 

Lokalizacja: Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego 

 

Plener skierowany jest do mieszkańców regionu i turystów są okazją do spotkań z popularnymi i cenionymi autorami, zapoznania się z ofertą wydawnictw i zakupu książek w atrakcyjnych cenach w wyjątkowej scenerii. Niewątpliwą atrakcją wydarzenia są sceny plenerowe, na których organizujemy spotkania autorskie, dyskusje, animacje literackie i akcenty muzyczne.  

 

Do udziału zapraszamy m.in. wydawców literatury pięknej, popularnonaukowej, reportażu, albumów, literatury dla dzieci i młodzieży, komiksów, fantastyki, książek artystycznych, poradników i przewodników z różnorodnych dziedzin. 

 

Nadmorski Plener Czytelniczy już na stałe wpisał się w program letnich wydarzeń organizowanych w Gdyni  i cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców Gdyni oraz turystów licznie odwiedzających to miasto w sezonie wakacyjnym.

 

W 2018 roku przez trzy dni Plener odwiedziło blisko 25 tysięcy osób! Na czytelników czekały spotkania z 40 popularnymi autorami, bogata oferta książek blisko 70 wydawnictw, a dzieci mogły wziąć udział w zajęciach i innych specjalnie dla nich przygotowanych atrakcjach.

 

Plener odbywa się od roku 2012, zawsze w wakacje i trwa 3 dni. Jego organizatorem jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO.

 

8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski Gdynia - 19-21 lipca 2019