Informacja prasowa_Nadmorski Plener Czytelniczy 2016

Informacja prasowa_Nadmorski Plener Czytelniczy 2016

Nadmorskie święto książek z nominowanymi do Nagrody Literackiej GDYNIA 2016

Nagroda Literacka GDYNIA zaprasza do udziału w piątym Nadmorskim Plenerze Czytelniczym, który odbędzie się w dniach 29 – 31 lipca br. na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. Gośćmi nadmorskiej imprezy będą między innymi pisarze nominowani w tym roku do Nagrody Literackiej GDYNIA: Renata Lis - nominowana za esej „W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu” oraz Weronika Murek nominowana w kategorii proza za „Uprawę roślin południowych metodą Miczurina”. Laureatów NLG poznamy 10 września podczas uroczystej Gali.

Tegoroczna edycja Pleneru to niepowtarzalne połączenie kiermaszu książek, spotkań literackich z 60. autorami oraz wielu atrakcji dla dzieci i licznych wydarzeń artystycznych. Stoisko Nagrody Literackiej GDYNIA w formie Kawiarni Literackiej pojawi się na gdyńskim bulwarze wśród niemal 90. oficyn wydawniczych z całego kraju. W specjalnie zorganizowanej Czytelni Plenerowej goście będą mogli zapoznać się z książkami laureatów i autorów nominowanych do Nagrody, a także z szerokim i zróżnicowanym gatunkowo wyborem literatury polskiej i światowej z różnych okresów. W tej jedynej w swoim rodzaju czytelni nad morzem dostępny będzie także bogaty wybór aktualnej prasy i czasopism literackich, a także oferta gdyńskiego festiwalu czytelniczego Miasto Słowa

Ponadto w Kawiarni Literackiej NLG uczestnicy pleneru skosztować będą mogli pysznej kawy, a także pogrążyć się w lekturze i oddać się letniemu wypoczynkowi w dizajnerskiej Strefie Relaksu.

Literatura na plaży

W czasie trwania Pleneru w kilkudziesięciu namiotach oddanych do dyspozycji wydawnictw, nabyć będzie można nowości i bestsellery w dobrych cenach, a także otrzymać autografy ulubionych autorów. W spotkaniach na scenie plenerowej udział wezmą m.in.: Hanna Bakuła, Jerzy Bralczyk, Katarzyna Boni, Zofia Cudny, Roman Czejarek, Iwona Kienzler, Barbara Kosmowska, Daniel de Latour, Renata Lis, Ilona Łepkowska, Grzegorz Miecugow, Weronika Murek, Marek Przybylik, Eustachy Rylski, Beata Sabała-Zielińska, Stefan Szczepłek, Marta Fox, Katarzyna Tusk, Agnieszka Tyszka, Adam Wajrak, Janusz Leon Wiśniewski. 

Organizatorem 5. Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego jest miasto Gdynia i MuratorEXPO.

5. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski Gdynia, godziny otwarcia:

29 lipca 2016 (piątek), godz. 12.00–19.00
uroczyste otwarcie Pleneru – scena, 29 lipca o godzinie 13.00
30, 31 lipca 2016 (sobota, niedziela), godz. 11.00–19.00