Zespół Dylan.pl w Mieście Słowa

Zespół Dylan.pl w Mieście Słowa

Dylan.pl powraca! Filip Łobodziński - nominowany w tym roku do GDYNI za tłumaczenie "Tarantul" Boba Dylana - Tomek Hernik, Krzysztof Poliński, Jacek Wąsowski i Marek Wojtczak zagrają podczas Festiwal Miasto Słowa, który towarzyszy Nagrodzie Literackiej GDYNIA 2019.

Support poetycki: Marcin Baran i Marcin Sendecki – poemat Koniec Wakacji live.

Filip Łobodziński bywał już Llachem, bywał i Brassensem, ale chyba najbardziej mu do twarzy z Dylanem, którego tłumaczył zarówno piosenki, jak i nominowaną do Nagrody Literackiej GDYNIA „Tarantulę”. Zespół Dylan.pl to nie coverband, to przedsięwzięcie muzyczno-literackie, które dla fanów jest ucztą, a dla pozostałych próbą odpowiedzi na pytanie, o co chodzi z tym Dylanem. Przed koncertem wysłuchamy na żywo najdłuższego w historii literatury poematu napisanego przez dwóch autorów: „Koniec wakacji” na koniec wakacji.   

Boba Dylana po polsku śpiewano wielokrotnie. Mieli bądź mają go w swoim repertuarze Maryla Rodowicz, Martyna Jakubowicz, Piotr Pastor, Tomek Lipiński. Ale nikt dotąd nie przypuścił na to niezwykłe terytorium ataku zmasowanego. Ataku, który pokazałby polskim słuchaczom Boba Dylana jako twórcę nieustannie aktywnego przez ponad pół wieku; twórcę o wielu obliczach, odsłonach i nastrojach; twórcę osobnego, niepodobnego do innych, stawiającego słuchaczom wyzwania i idącego zawsze własną drogą. Zespół Dylan.pl stara się tę lukę wypełnić.

Dylan.pl czyli Bob Dylan po polsku – piosenki dla dorosłych

Bob Dylan – ojciec-założyciel światowej piosenki literackiej. Człowiek-zagadka, człowiek-legenda, od ponad pół wieku tworzący piosenki na niebotycznym poziomie poetyckim. Literacki Nobel 2016. Dziś przemawia polskimi słowami Filipa Łobodzińskiego – w nowych, często pierwszych przekładach.
Ale piosenki to nie tylko słowa, choć one liczą się tu jak mało kiedy. Zespół Dylan.pl to akustyczny kwartet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Dylan.pl podchodzi do Boba Dylana z szacunkiem, ale nie na kolanach. Oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy tak kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności.

Płyta zespołu Dylan.pl "Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru", nagrana z udziałem znakomitych gości (m.in. Maria Sadowska, Muniek, Tadeusz Woźniak, Pablopavo, Organek, Martyna Jakubowicz) ukazała się na rynku 17 marca 2017 r.

Dylan.pl tworzą:

Filip Łobodziński – głos, gitary, ukulele (m.in.: Zespół Reprezentacyjny)
Jacek Wąsowski – gitary, banjo, mandolina, harmonijka (m.in.: Elektryczne Gitary)
Marek Wojtczak – kontrabas, gitara basowa (m.in.: Zespół Reprezentacyjny)
Krzysztof Poliński – perkusja, instr. perkusyjne (m.in.: E. Bartosiewicz, Urszula)

Więcej na: kupbilecik.pl/imprezy/40525/Gdynia/Dylan.pl/ oraz bluesclub.pl