Warsztaty literackie w Mieście Słowa / Nagroda Literacka GDYNIA

Warsztaty literackie w Mieście Słowa / Nagroda Literacka GDYNIA

Zapraszamy na warsztaty z Maszyną do Pisania. Możecie wybrać warsztaty pisania prozy, eseju, poezji lub warsztaty z przekładu literackiego, czyli w czterech kategoriach, w których przyznawana jest Nagroda Literacka GDYNIA. Zajęcia poprowadzą Przemysław Semczuk - pisarz, dziennikarz, publicysta, Michał Ogórek - dziennikarz i felietonista, Maciej Woźniak - autor książek poetyckich oraz Paulina Braiter-Ziemkiewicz, która ma na swoim koncie przekłady m.in. książek Stephena Kinga, J.R.R. Tolkiena i Lee Childa.


Wydarzenie powiązane z pokazem filmu "Maszyna do pisania" - 27 sierpnia, poniedziałek, godz. 20:00, Gdyńskie Centrum Filmowe


Chcesz wziąć udział? Napisz do nas na adres: miastoslowa@maszynadopisania.pl, w temacie wiadomości wpisz tytuł wybranego warsztatu.

UWAGA! Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona do 15 osób (na każdym warsztacie). O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Do udziału zapraszamy osoby powyżej 16 lat.

W programie:

PROZA – z Przemysławem Semczukiem, pisarzem, dziennikarzem, reporterem i publicystą. Autorem książek: „Czarna wołga. Kryminalna historia PRL”, „Maluch. Biografia”, „Zatajone katastrofy PRL”, „Magiczne dwudziestolecie”, „Wampir z Zagłębia”, „Kryptonim Frankenstein” i „Tak będzie prościej”. Dwukrotnym laureatem Kryształowej Karty Polskiego Reportażu.

POEZJA – z Maciejem Woźniakiem, poetą, jurorem wielu konkursów poetyckich. Nominowanym do Nagrody im. Józefa Czechowicza Za tom „Iluzjon” , za „Ucieczkę z Elei” – do Nagrody Literackiej Gdynia 2011, a za „Białą skrzynkę” – do Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego – Orfeusz 2013 r. Ponownie został nominowany do Orfeusza w 2018 r. za tom „Obywatelstwo podwójnego kraju”. Redaktor, sprawca wydarzeń poetyckich, bibliotekarz.

ESEJ – z Michałem Ogórkiem, dziennikarzem i felietonistą , autorem zbiorów „Najlepszy Ogórek” oraz „Polska Ogórkowa”, współautorem (z prof. Bralczykiem) książek „Kiełbasa i sznurek” oraz „Na drugiej Stanisław”. W październiku ukaże się jego najnowsza książka „Sto lat! Jak czciliśmy przywódców w ostatnim stuleciu”.

PRZEKŁAD LITERACKI – z Pauliną Braiter – Ziemkiewicz, tłumaczką m.in. : Tolkiena, Bradbury’ego, Kinga czy Lee Childa. Laureatką nagrody Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction dla najlepszego tłumacza fantastyki. Ma na koncie ponad dwieście przetłumaczonych powieści. Prywatnie miłośniczka książek, komiksów, kotów (biurko dzielą z nią na zmianę cztery), horrorów i bardzo złych filmów.

Programy warsztatów i dokładne terminy zajęć na naszej stronie: www.maszynadopisania.pl/festiwal-miasto-slowa-i-warsztaty-pisarskie-w-gdyni