Program Miasta Słowa 2018 na Nadmorskim Plenerze Czytelniczym

Program Miasta Słowa 2018 na Nadmorskim Plenerze Czytelniczym

Podczas otwarcia siódmego Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i rzecznik prasowy Nagrody Literackiej GDYNIA Szymon Kloska ogłoszą program festiwalu Miasto Słowa, który towarzyszy tegorocznej Nagrodzie. Czytelnicy będą mieli okazję porozmawiać z wymienionymi gośćmi w przygotowanej na tę okazję kawiarni Nagrody Literackiej GDYNIA. Natomiast już w sobotę zapraszamy na spotkanie z Michałem Witkowskim, pierwszym laureatem Kostki Literackiej w kategorii proza. Miasto Słowa / Nagroda Literacka GDYNIA 2018 odbędą się w dniach 27 sierpnia - 2 września. Szczegółowy program opublikujemy na naszej stronie i profilu facebookowym. 

Siódmy Nadmorski Plener Czytelniczy odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni, godziny otwarcia:

• 10 sierpnia 2018 (piątek), godz. 12.00–19.00

uroczyste otwarcie – scena Pleneru, 10 sierpnia, godz. 13.00

  • 11, 12 sierpnia 2018 (sobota, niedziela), godz. 11.00–19.00
  • Pełny program na stronie Pleneru.

 

Jak co roku Plener o niepowtarzalne połączenie kiermaszu książek, spotkań literackich oraz wielu atrakcji dla dzieci i licznych wydarzeń artystycznych. Stoisko Nagrody Literackiej GDYNIA w formie Kawiarni Literackiej pojawi się na gdyńskim bulwarze wśród niemal 70. oficyn wydawniczych z całego kraju. W specjalnie zorganizowanej Czytelni Plenerowej goście będą mogli zapoznać się z książkami laureatów i autorów nominowanych do Nagrody.

 

Oprócz dobrej książki i kawy, organizatorzy kawiarni Nagrody Literackiej GDYNIA zaproponują udział w kilku dodatkowych wydarzeniach. Animatorzy zaproszą m.in. do robienia selfie z książką. Nie zabraknie też popularnych przypinek. Tym razem będzie można zaprojektować własny wzór lub wybrać jeden z kilku dostępnych. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty kreatywnego tworzenia książek oraz aktywne czytanie bajek. Tegoroczną nowością będą też teatrzyki kamishibai i zajęcia origami. 

 

W czasie trwania Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w obrębie Bulwaru Nadmorskiego skorzystać będzie można z oferty Biblioroweru – mobilnego punktu bookcrossingowegto Biblioteki Gdynia

 

Jak co roku, przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na spotkania z lubianymi autorami, wśród nich m.in. Barbara Kosmowska, Marta Guzowska oraz Bartosz Kwiecień, finalista programu MasterChef Junior III. Na najmłodszych i tych nieco starszych czekają także m.in.: spotkanie oraz warsztaty wokół książki o kocie Antonim w Muzeum Miasta Gdyni, a na scenie Pleneru warsztaty z ilustrowania bajek, rodzinne czytanie organizowane przez Fundację Miasto Słów oraz warsztaty z języka angielskiego przygotowane przez wydawnictwo Preston Publishing.

 

W czasie trwania Pleneru w kilkudziesięciu namiotach oddanych do dyspozycji wydawnictw, nabyć będzie można nowości i bestsellery w dobrych cenach, a także otrzymać autografy ulubionych autorów. 

 

Organizatorem 7. Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego jest Miasto Gdynia i MuratorEXPO.