Co do licha?! Literacki piknik rodzinny w Mieście Słowa

Co do licha?! Literacki piknik rodzinny w Mieście Słowa

Program Miasta Słowa / Nagrody Literackiej GDYNIA 2019 obejmuje nie tylko wydarzenia dla dorosłych – po raz kolejny zapraszamy na Literacki piknik rodzinny w Konsulacie Kultury. Tegoroczny piknik odbędzie się pod hasłem „Co do licha?!”, a na dzieci i dorosłych czekać będą spotkania, teatr, warsztaty, gry i zabawy.

Wydarzenie łączy się z pokazem filmu "Dzieciństwo" - godz.12:00, Gdyńskie Centrum Filmowe, który przedstawia jedno z norweskich przedszkoli w stylu waldorfskim. Obserwujemy idylliczne miejsce w lesie – świat wspólnoty dzieci, które uczą się same, bez konieczności dotrzymywania kroku programowi nauki i wszelkim nakazom.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

11:00 Licha polskie – spotkanie z Agnieszką Taborską

Agnieszka Taborska za swoją książkę „Licho i inni” otrzymała nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci za Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2014. Od tamtego czasu pojawiły się kolejne historie o lichach, które jak się okazuje mieszkają jak Polska długa i szeroka. Bliższe spotkania z lichem mogą się skończyć różnie, w tym jednym wypadku gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i moc zabawy.

12:00 Marcin Wicha prezentuje: Wampir, Klara, Łysol i inne licha

Marcin Wicha to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci (i nie tylko!). Ale to, że pisze (i to wyśmienicie), to jeszcze nic. A jak opowiada! Jak się wygłupia! No miód-malina. Przy czym to prawdziwy ekspert od: Wielkich Tajemnic Życia, Najgłębszych Sekretów Wszechświata i Prawd Całkiem Oczywistych.

13:00 Teatr Uszyty

Najbardziej literacka i najzabawniejsza trupa teatralna przedstawi jedną ze swoich flagowych produkcji: „Licho nie śpi” – na podstawie książki Agnieszki Taborskiej. Spektakl pełen jest brzęczących garnków, porzekadeł, zabobonów, trzeszczących skrzypiec i zabawnych rymów, przy udziale instrumentów jarmarcznych. Ważnym elementem przedstawienia jest teatr cieni, który wprowadzi widzów w niezwykły świat rusałek, skrzatów i innych lich. Bohaterem przedstawienia jest postać Czarnego Licha, który lubi płatać różne figle i sprawiać kłopoty, ale o tym sza, bo – licho nie śpi… Uwaga: ilość miejsc ograniczona!

11:00 – 14.00 Gra w memory Nagrody Literackiej Gdynia


Popularna gra polegająca na odnajdowaniu par takich samych kart. Biorąc udział w zabawie można zdobyć większą wiedzę na temat Nagrody Literackiej Gdynia.

11:00 – 14.00 Malowanie eco toreb. Każdy chętny będzie mógł sobie spersonalizować torbę przy pomocy specjalnych farb.

11:00 – 14.00 Warsztaty robienia przypinek

Dzieci i dorośli będą mogli zrobić sobie autorską przypinkę z książkowym cytatem lub z własnym rysunkiem.

11:00 – 14.00 Tatuaże literackie

Wyraźcie swoją miłość do książek za pomocą tatuażu. Jeśli zawsze o tym marzyliście, to jest ku temu okazja. Tym bardziej jeśli boicie się igieł: nasze dziaranie nie boli - używamy henny!

Piknik literacki odbędzie się w ramach festiwalu Miasto Słowa, który towarzyszy Nagrodzie Literackiej GDYNIA 2019.